Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 33 komentarze

Profesjonaliści szerzenia kłótni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak się ostatnio porobiło, że po kraju nad Odrą, Bugiem i Nysą pałętają się luźne kupy samozwańczych rewidentów. Przetacza się wysoka fala ochotników do oceniania cudzych sumień.

 

 

Tak się ostatnio porobiło, że po kraju nad Odrą, Bugiem i Nysą pałętają się luźne kupy samozwańczych rewidentów. Przetacza się wysoka fala ochotników do oceniania cudzych sumień. Kontrolerów ludzkiej uczciwości. Moralnych insektów. Naśladowców i reprezentantów jejmość Dulskiej.

Nie ma dziedziny życia, która byłaby wolna od obskurantyzmu; domorośli politycy wszędzie wtykają podejrzliwe nosy, a wszystko, co mądre, słuszne i konieczne, jest passe. Wszędzie wietrzą spiski, zamachy, knowania wrażych mocy.

Dobierają się do kronik,  próbują kiereszować naukowcami, podpowiadają artystom, co i w jakim duchu mają tworzyć, oświecają ich, instruują, na czym polega kultura, demokracja, patriotyzm.

Głoszą te swoje rewelacje po furiacku,  gardłując ze swadą o prawidłowym stosunku do czegokolwiek, co jeszcze tchnie normalnością, a co, ich zdaniem, nadaje się do natychmiastowego remontu. Toteż remontują, naprawiają, ulepszają; reperują to nawet, co nie wymaga poprawek.

Fachowcy ci robią co mogą, by zohydzić dorobek swojego pokolenia. Tym samym podważają własną wiarogodność. Uczeni w demagogicznym odwracaniu kota ogonem poświęcają wiele czasu i energii, by dostosować rzeczywistość do fikcji. Dwoją się i troją by udowodnić, że co jest solidne, to jest podejrzane, wredne, z gruntu złe i generalnie – fuj.

Żywi ludzie tak skutecznie zostali zastraszeni, że już nikomu z rządzącej partii nie zagrażają. Dlatego w pogoni za świeżym mięskiem nienawiści, rządząca sitwa upędza się po cmentarzach, kostnicach i nagrobkach; z niedocenianym oddaniem i poświęceniem węszy w poszukiwaniu niewłaściwych duchów przeszłości.

Za pośrednictwem swoich przedstawicieli zabierają się za gmeranie w cudzych życiorysach. Osądzając je, wyceniają partyjną użyteczność ludzi. Degradują, odwołują, wypieprzają z miejsc pochówku, słowem - dzielą nieboszczyków na kategorie; jednych zaliczają do wybitnych, drugich do niewartych mszy.

Orwell przewraca się w grobie ze śmiechu, bo tak się zakałapućkali w swoich śliskich rozważaniach o tym, która z ich twarzy jest prawdziwa, a która naciągana, że nie dziwota, iż co i rusz są zmuszeni dementować, tłumaczyć, przeinaczać swoje niezłomne wypowiedzi.

Problem polega na tym, że potępiając wszystko, co powstało w komunistycznych czasach, nie zauważają, że skoro urodzili się za ponurych lat PRL, to są nim przesiąknięci. Jak cała reszta narodu. Gdyż wywodzą się z jedynego istniejącego pnia. Ponieważ innego nie było. Więc zachowują się tak, jakby jak gdyby przybyli z niewidocznej strony Księżyca. Jak gdyby nie żyli w tamtych warunkach i nie byli w nie uwikłani.

 

KOMENTARZE

 • To nie jest zjawisko socjlogiczne .. to tylko służby specjalne.
  Powód jest najprostszy na świecie.
  Polska od 89r jest kolonią globalnych bandytów (za sprawą solidaruchów,orz KK z JPII na czele).
  Globalni bandyci chcieli podbić Rosję ale za sprawą Putina im to się nie udało.
  PRL oraz ludzie budujący PRL (gospodarczo nie koniecznie politycznie) miał dobre relację z Rosją.

  I tego globalni bandyci boją się najbardziej.
  To dlatego od rana do późnej nocy zioną w mediach jadem nienawiści do Rosji. To ich agentura najmuje różnych krzykaczy którzy za pieniądze wykrzykują coraz bardziej idiotyczne teksty pełne nienawiści do Rosji.

  Oni myślą że normalni obywatele Polski są idiotami.. nie już nie są idiotami.. ale niestety nie mają głosu.

  To służby starają się tworzyć wrażenie że Polacy szczerze nienawidzą Rosji... robią co mogą by tę nienawiść stymulować przy pomocy przeróżnych pajaców bo nikt poważny do takiej "roli" nie pozwoli się zaangażować. (a szuja o moralności dziwki za parę groszy zawsze jest gotowa do publicznej kompromitacji).

  I tak to działa.
  Trzeba przeczekać a Rosja złamie mafii kręgosłup.
  Polska dla mafii to peryferia..."globalnego geszeftu" jak troszkę Rosja ich osłabi to odpuszczą Polskę i skoncentrują się na obronie twierdzy USA, twierdzy Londyn... bo twierdza Bruksela już się rozpada z powody wyłamania się Niemców z grona globalnej mafii żydowskiej.
 • Niebezpieczna histeria na tle "ataku chemicznego" na ruskiego szpiega.
  Ta histeria, ostra reakcja, natychmiastowe oskarżenie Rosji ma pewnie kilka celów.
  Prowokacja została oczywiście przygotowana przez służby specjalne wrogie Rosji.

  Cele tej prowokacji są oczywiste.
  Po pierwsze zakłócenie wyborów w Rosji a może wręcz delegalizacja tych wyborów (Putin wygra to oczywiste).
  Po drugie uczulenie "opinii publicznej"" na ataki chemiczne... by zrobić klimat przed kolejną prowokacją chemiczną przygotowywaną niemal jawnie (Rosia ich demaskuje on line) przez "białe hełmy" w Syrii w Gucie gdzie terrorystami dowodzą siły specjalne "zachodu" czy to żydowskie czy amerykańskie .. to się okaże po upadku Guty (teraz Rosja już nie pozwoli ukryć roli tzw zachodu we wspieraniu terrorystów jak to miało miejsce w Aleppo. (pozwolono na wycofanie razem z cywilami zachodnich "doradców".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej