Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 33 komentarze

Przegląd absurdalnych nowinek II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

nikt nic nie zrobi w sprawie rasistowskich patriotów - nie ma. Co najwyżej nastąpią kosmetyczne modyfikacje i dojdzie do ewentualnego pogrożenia poświęconym paluszkiem.

 

Prezes Ruchu Narodowego, poseł niezrzeszony Robert Winnicki, to porządny gość i nie powiem o nim złamanego słowa. Nie ma w nim pychy, a tupetu, to już wcale. Jest miły i nad wyraz uprzejmy. Co chwila kłania się sobie, a z jego usteczek płynie sama naga prawda; kiedy udziela wywiadu, to mam wrażenie, jakbym słyszał nieśmiałego człowieka skromnie stojącego obok siebie. Nieopodal własnego profilu. Ledwie że za własnymi plecami.

 

Tu dygresja numer jeden: brak sensu w polityce nie jest wadą. Jest raczej dodatnią zaletą!

 

A tu wtrącenie numer dwa: ile tego samego braku sensu da się znaleźć w poczynaniach partii rządzących wcześniej? Odpowiedzialnych za doprowadzenie do obecnego stanu rzeczy? Za zlekceważenie narastających i coraz śmielszych ruchów faszystowskich? Za skutek w postaci hucznego i transparentnegokarnawału wesołych kretynów odbywającego się z okazji rocznicy odzyskania niepodległości? Za hucpę z obchodami urodzinek niemieckiego małpoluda?

*

Rządowe rozumienie aspołecznych zachowań, aprobata i chorobliwa tolerancja, te strachliwe reakcje władz, nie wzięły się z powietrza; to echo stadionowych zadym. Bezradności w sprawie narodowca zbijającego szubienicę dla posłów PO. Nacjonalisty Piotra Rybaka palącego kukłę Żyda. Bandytów uzbrojonych w rządowe poparcie.

 

To wina przeświadczenia, że obojętnie jaka partia byłaby przyspawana do władzy, żadna nie odważy się na zniszczenie użytecznej anarchii.

 

Znam pisowskie zdanie w temaciku Marsz Niepodległości, a petardyi dlatego szczerze wątpię, by PiS (razem ze spółkami - córkami) zdobył się na pogonienie kota tego typu organizacjom: nikt nic nie zrobi w sprawie rasistowskich patriotów - nie ma. Co najwyżej nastąpią kosmetyczne modyfikacje i dojdzie do ewentualnego pogrożenia  poświęconym paluszkiem.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Wybacz szanowny Autorze, ale reakcja wszelkich władz oraz większości ludzi na rasizm sprowadza się wyłącznie do zachowania pozorów.
  Za problem uznaje się wyłącznie wizualne symptomy, takie jak godło i flagę III Rzeszy, jej przywódcę, mundury, pozdrowienie. Zgodnie z zasadą "czego oczy nie widzą tego sercu nie żal" za problem uważa się wyłącznie pojawienie się takich elementów w publicznym przekazie.

  Nikt natomiast nie interesuje się samą ideologią, jej podstawowymi zasadami, jej celami. Nikt nie zajmuje się tym, dlaczego ta ideologia może być dla ludzi atrakcyjna, czy występują jakieś czynniki zewnętrzne które tę atrakcyjność mogą wzmacniać.

  Podejrzewam, że jest to spowodowane obawą przed uświadomieniem sobie, jak bardzo większość ludzi popiera założenia i wnioski tej ideologii. Popiera ideologię jednocześnie jednak za nic nie chce dopuścić do własnej świadomości konsekwencji do których ona prowadzi.

  Podobne odczucia mam po lekturze artykułu pana Ernesta Skalskiego dotyczącego stalinowskiego terroru:
  http://studioopinii.pl/archiwa/184504
  Pan Skalski także nie zastanawia się dlaczego założenia które spowodowały ten terror są dla wielu atrakcyjne. Ważne że te idee pojawiają się w suplemencie w ocenie Rosjan. Wydaje mi się, że te same idee akceptuje także bardzo wielu Polaków i dlatego my także jako Polacy powinniśmy sami przed sobą odbyć swoisty rachunek sumienia. Bo my tak samo korzystamy z tego przywileju, iż ofiarami Polaków byli inni Polacy, by takiej autorefleksji unikać.

  Żadna władza sama nie podejmie się zadania moralnych rozliczeń jeżeli potrzeby takiej autorefleksji nie będą mieli obywatele.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej