Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 33 komentarze

Porozumienie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie od dziś wiadomo, że pobieranie mojej, twojej, naszej forsy i wydawanie jej bez sensu, jest głównym obowiązkiem obecnych partii.

 


Nie od dziś wiadomo, że pobieranie mojej, twojej, naszej forsy i wydawanie jej bez sensu, jest głównym obowiązkiem obecnych partii. Oczywiście, oprócz pilnowania krzeseł i zwoływania telewizyjnych konferencji po to, by mogły oznajmić, że nie mają nic do powiedzenia. Zaś cała ta ideologiczna otoczka, hurrapatriotyzm, ojczyźniane frazesy i etosy, to jest fasada, humbug, mydlenie oczu.

I tu rodzi się pytanie: dlaczego nie mogą się dogadać? Odpowiadam: gdyż istnieje polskie piekiełko, wesoły kociołek do tarzania się w smole; obyczajowy śmietnik stał się ich naturalnym środowiskiem. No i gdyż wszyscy ich przedstawiciele chcą być naczelnymi wodzami, a nikt nie chce robić za banalne tło. Być statystą dźwigającym halabardę przywódcy.

Żadna ze stron nie rozumie tej podstawowej idei, że służy narodowi, a nie sobie. Nie została powołana do obrony swoich interesów, ale uzasadnieniem jej bytu jest dbanie o kraj.

Żadna z nich nie bierze pod uwagę, że kryzysowa sytuacja, nieustanna bijatyka na nierozważne słowa, zaostrzanie wzajemnej wymiany oskarżeń, może przybrać postać niekontrolowanego wybuchu, którego już nikt nie powstrzyma.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Zaś cała ta ideologiczna otoczka, hurrapatriotyzm, ojczyźniane frazesy i etosy, to jest fasada, humbug, mydlenie oczu."

  Niestety, gdyby tak właśnie było to partie by się ze sobą dogadały. Ich członkowie bardzo szybko by ustalili ile są warte te głoszone poglądy.

  Ta ideologiczna otoczka jest prawdziwa, ludzie tworzący te partie naprawdę wierzą w słuszność tego co głoszą.

  Problemem ludzi podobnych do szanownego Autora, uznających iż podstawową ideą jest "służba narodowi", jest całkowite pomijanie wykonalności tego zadania.
  Dokładnie tak jak to Kmicicowi opowiadał wielki hetman Radziwiłł. "Porwij się na miliony i nie giń!".
 • @programista 11:58:18 Proszę o rozwinięcie myśli porwania bo....
  ...nie do końca ani nie dogłębnie tego nie rozumiem :(
  Proszę o pouczenie mnie a chcę się nauczyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej