Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
101 postów 33 komentarze

NARZĘDZIA

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 Przez wszystkie moje 70 wiosenek nie robiłem niczego prócz opędzania się od złudzeń, żywienia daremnych nadziei na lepsze jutro i posłusznego zaciskania pasa

 Przez wszystkie moje 70 wiosenek nie robiłem niczego prócz opędzania się od złudzeń, żywienia daremnych nadziei na lepsze jutro i posłusznego zaciskania pasa; ze smutkiem więc stwierdzam, że od momentu narodzin, moim krajem rządzą chamskie kpy z  profesorskimi cenzusami.. Sami znawcy, eksperci, doradcy i patrioci własnych interesów mylnie nazywani elitą. 
 
Na szczęcie zdarzają się wśród nich odstępstwa od przygnębiającej reguł: niedobitki prawdziwych intelektualistów przebywające w psychicznych kazamatach. Bytują w nieustannym zatroskaniu o nieprywatny los. Na marginesie wydarzeń, które dla nich coraz częściej kojarzą się z bezsilnością i ospałym przebywaniem na mentalnym wycugu.
 
Pędzą żywot skromny, wyświechtany, prawie że skurczony i umierają ze strachu przed konsekwencjami pomysłów nowej socjety. Pomysłom bardzo kosztownym i wybitnie populistycznym, którym nie są w stanie przeciwstawić lepszych. 
 
Osiki te i mimozy, zagdakane i zdominowane przez chamskie masy ciemnogrodów, odchodzą; pokornie z pieśnią na rozdeptanych wargach ustępują nowym drużynom elit.
 
To dzięki nim zostało wszystko to, co miało zniknąć i jest, jak było.  Dlatego szkoda czasu na dyskusję z chamem; jak logika podpowiada, należy się z tym stwierdzeniem zgodzić.  A kto nie chce, tego za pusty łeb i w dyby.
 
 Albowiem ponieważ innej metody poza „dialogiem na cztery nogi” – nie ma! Ponieważ albowiem narzędzia do międzyludzkiego porozumienia odeszły razem z rozsądkiem w siną dal.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Od wczoraj brakuje mi równo roku do pańskiego, podeszłego wieku.
  Ale mimo braku doświadczenia - zgadzam się z konkluzją notki: te elity nadają się do KDB (Kopa w D... i za Bramę).
  Pozdr.
 • Głowa do góry Panie Marku
  My przynajmniej na swoje usprawiedliwienie będziemy mieli że chociaż próbowaliśmy. Tu przypomina mi się film Milosza Formana "Lot nad kukułczym gniazdem".
  To tak między nami 70-latkami.
 • Autor 5*****
  Mnie brakuje dwa lata do pańskiego wieku. Oczywiście, też popieram dialog na cztery nogi.

  Inne metody na trzech nogach są złe i fałszywe.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej